Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

Ασταμάτητη! 4Χ4 η Καβάλα, 3-1 τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, βλέπει Ευρώπη

Πλέον, οι «Αργοναύτες» κάνουν ξεκάθαρες… ευρωπαϊκές βλέψεις.Η  Καβάλα, πέρασε και από την Κομοτηνή, επικρατώντας του Πανθρακικού με 3-1 και πετυχαίνοντας το «τέσσερα στα τέσσαρα» στο πρωτάθλημα.Η Καβάλα ξεκίνησε πολύ δυνατά το πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ.Μόλις στο 6 λεπτο ο ο Σμολάρεκ έκανε το 1-0 για την Καβάλα.Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ονουάτσι κατάφερε να χρησθεί ο ίδιος σκόρερ, διαμορφώνοντας το 0-2, χάρη σε ένα όμορφο μακρινό τεχνικό-φαλτσαριστό σουτ.Μετά το δεύτερο γκολ της Καβάλας, η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε και ο Πανθρακικός ανέβασε στροφές πετυχαίνοντας γκολ στο 27΄λεπτο με τον συνηθη υποπτο Μπέλεκ. Η Καβάλα όμως στο 45ο λεπτό πετυχε το 1-3. Η μπάλα έφτασε εντός περιοχής και μετά από αλληγορία της άμυνας του Πανθρακικού στον Ρινγκόν, ο οποίος με χλιαρό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στο δίχτυα του Ρόκα.