Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010

Ελλάς Ευρώπη Παναθηναϊκος

Ο Παναθηναϊκος πραγματοποίησε  απίστευτη εμφάνιση και έκανε ακόμα μια φορά την Ευρώπη να παραμιλάει για την  τεράστια αυτή ευρωπαίκη νίκη του μέσα στην αιώνια πόλη,μέσα στο Ολιμπικο, μες το σπιτι της Ρόμα με σκορ 2-3.Ο Παναθηναϊκος με έναν απίστευτο Σωτήρη Νινη που έκανε οτι ήθελε την άμυνα της Ρόμα και με τον χρυσό σκόρερ,και δεινό εκτελεστή που ακούει στο όνομα Τζιμπρίίίίίίίλ Σισσσσσέ.Οι πράσινοι  βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκόρ με  γκόλ του John Arne Riise απο εκτέλεση φάουλ.Ο Παναθηναϊκος όμως απο εκεί και πέρα πραγματοποίησε μια επική ανατροπή πρώτα ο Σωτήρης Νινης κέρδισε πέναλτι και ο Σισσέ το μετέτρεψε σε γκόλ στο 40΄ λεπτό , μετα απο 4 λεπτά ο Νίνης πέτυχε ενα φοβερό γκολ με έναν κεραυνό έξω απο την περιοχή.Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο μεγάλος Τζιμπρίλ Σισσέ ο οποιος με δέυτερο προσωπικό του γκόλ έκανε τρια τα τέρματα του Παναθηναϊκου έπειτα απο εξερετική μπαλιά του Σωτήρη Νινη.Οι Ιταλοί το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να μειώσουν σε 2-3 με γκόλ του De Rossi στο 67΄ λεπτό. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους 8 χιλιάδες φίλους του Παναθηναϊκου να πανηγυρίζουν έξαλα τη μεγάλη αυτη πρόκριση, ενώ προηγουμένος οι ίδιοι έιχαν καιρδίσει την μάχη της εξέδρας  κάνοντας τους Ιταλούς να τους κοιτάνε με θαυμασμό!!!.