Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Δευτέρα 22 Μαρτίου 2010

Πανιώνιος-Άρης 1-1

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Πανιώνιος και Αρης στη Νέα Σμύρνη με τους Κούκετς και Τζόνσον να διαμορφώνουν το τελικό και χορταστικό 1-1. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, ισορρόπησαν και διεκδίκησαν τη νίκη στο δεύτερο οι Θεσσαλονικείς.Το γκολ του Αρη στο 11ο λεπτό από τον Τζόνσον τους έκοψε τα πόδια, αλλά στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Παράσχου πήραν τα πάνω τους και βρέθηκαν ξανά στην επίθεση.Ο Πανιώνιος πίεσε, προσπάθησε, έχασε ευκαιρίες για την ισοφάριση και τελικά λυτρώθηκε στο 80ο λεπτό από τον Κούκετς, ο οποίος έπιασε ένα δυνατό συρτό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.Οι συνθέσεις των ομάδων: