Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Τετάρτη 17 Μαρτίου 2010

Μπορντό-Ολυμπιακός 2-1

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ,κατάφερε να ισοφαρίσει την Μπορντό και να διεκδικήσει το όνειρο για πρόκριση.Ωστόσο η πρωταθλήτρια Γαλλίας λύγισε την άμυνα του Ολυμπιακού προς το τέλος του παιχνιδιού.Το σκορ για την γαλλική ομάδα άνοιξε ο Γκουρκίφ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 5ο λεπτό.Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 65ο λεπτό με τον Μήτρογλου ο οποίος μόλις είχε περάσει αλλαγή στη θέση του Ζαιρί.Το 2-1 για την Μπορντό σημείωσε ο Σαμάκ στο 88ο λεπτό με εξ επαφής κεφαλιά.Οι συνθέσεις των ομάδων: