Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Δευτέρα, 22 Μαρτίου 2010

Καβάλα - ΑΕΛ 3-3

Ύστερα από ένα ανοιχτό και πολύ γεμάτο παιχνίδι,Λάρισα και Καβάλα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3.Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της Καβάλας ο Ντιέ με σουτ-φάουλ στο 10 λεπτό.Η μπάλα κόντραρε στο τείχος και τελικά κατέληξε στα δίχτυα.Ωστόσο οι Βυσσινοί αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση.Στο 31ο λεπτό ο Μπλάζεκ κέρδισε πέναλτι και ο Μετίν το εκτέλεσε εύστοχα.Στο 39 λεπτό η ΑΕΛ πήρε κεφάλι στο σκορ.Από κάθετη πάσα, ο Μετίν πέρασε και τον Ιτάνζ και έγραψε το 1-2.Η Καβάλα ισοφάρισε στο 46ο λεπτό.O Nτιέ σούταρε και ο Κατσαρός έστειλε την μπάλα προς την εστία της ομάδας του σημειώνοντας αυτογκόλ.Η Καβάλα ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ  στο 69ο λεπτό όταν ο Ρινκόν από κόρνερ έγραψε το 3-2.Το τελικό 3-3 έγινε στο 85' με τον Ζέσους.Το γκολ του ποδοσφαιριστή της Λάρισας ήυαν πανομοιότυπο με αυτού του Ντιέ στο 1-0.Οι συνθέσεις των ομάδων: