Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Κυριακή 28 Μαρτίου 2010

Κρίμα δεν μπορεί να ακολουθήσει η Μίλαν...

Παρότι η Ρόμα με την νίκη της επί της Ίντερ της έδωσε μια ακόμα ευκαιρία να μπει στην κούρσα του τίτλου η Μίλαν «κλώτσησε» το δώρο, μένοντας στο 1-1 με την Λάτσιο μέσα στο «Σαν Σίρο»
Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν με πέναλτι που κέρδισε ο Φλαμινί και εκτέλεσε έυστοχα ο Μποριέλο στο 19’ όμως δεκατρία λεπτά αργότερα οι Ρωμαίοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Λιχστάινερ. Στο 38’, ο Αντονίνι είχε δοκάρι για την Μίλαν που αγωνίστηκε χωρίς τους τιμωρημένους Ροναλντίνιο και Πίρλο και τον τραυματία Αλεσάντρε Πάτο. Στην επανάληψη, η ομάδα του Λεονάρντο είχε την πρωτοβουλία αλλά δεν μπόρεσε να «φτιάξει» σημαντικές φάσεις για ένα δεύτερο γκολ και έτσι η ισοπαλία έμεινε μέχρι τέλους.