Δευτερόλεπτα

powered by Agones.gr (live scores)

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

Το πήρε μόνος του

Η επιστροφή του Παναθηναϊκού στις νίκες εντός συνόρων μετά απο 2 παιχνίδια , έφερε την υπογραφή του αδιαμφισβήτητου φετινού  ΜVP: Του Τζιμπρίλ Σισέ. ο Γάλλος άσος πέτυχε και τα δύο γκολ του «τριφυλλιού» (έφτασε τα 20 στο πρωτάθλημα, 25 συνολικά) στην νίκη επί του Πανιωνίου με 2-0. Μέτριο ματς στην Νέα Σμύρνη, με τον Πανιώνιο να διαμαρτύρεται  για την απόφαση του Καλόπουλου να υποδείξει πέναλτι σε φάση με πρωταγωνιστές τους Νίνη και Κοντοέ, με το οποίο οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 20΄. Στο 2 ημίχρονο ο Σισσέ πετυχε ακόμα ένα γκόλ με φοβερό σουτ έξω απο την περιοχή στο 50 λεπτό.Λίγη ώρα πρίν το παιχνίδι ο Γάλλος έμαθε πως ο τραυματισμός του Σαχά του δίνει την ευκαιρία να κάνει το come back που τόσο ήθελε στους «τρικολόρ»